پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برترین‌های دومین جشنواره هنر و طبیعت در قم تجلیل شدند
بازدید : 283 23 اسفند 1396 8:59 شماره :47778
عصر دیروز
برترین‌های دومین جشنواره هنر و طبیعت در قم تجلیل شدند

دومین جشنواره هنر و طبیعت عصر دیروز طی مراسمی با تجلیل از نفرات برگزیده بخش‌های مختلف در شهر مقدس قم به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، مراسم اختتامیه دومین جشنواره هنر و طبیعت عصر دیروز با حضور جمعی از مسؤولان در سالن همایش‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار و در حاشیه این مراسم از نفرات برگزیده تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم، مجتبی مهدوی دبیر دومین جشنواره هنر و طبیعت و مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی اقالیم احساس طی سخنانی اظهار کرد: اینکه برخی دستگاه های مسئول در استان قم که باید در حوزه پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌های محیط زیست پیشگام باشد در شمار مشارکت کنندگان جشنواره هنر و طبیعت نیست، جای تأسف بسیاری دارد.

همچنین، محمدعلی مجاهدی از اساتید برجسته شعر آیینی کشور با تاکید بر اینکه حفظ محیط زیست بر همگان واجب است، تصریح کرد: ما از طبیعت هستیم و در دامن این بستر پرورش یافته‌ایم و خداوند متعال نیز طبیعت را با همه ارزش‌های مختلف به ما ارزانی داشته اما ما نیز باید قدر این نعمت بزرگ را دانسته و ناسپاسی نکنیم که ناسپاسی حقیقی دست‌درازی به مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی و تبدیل کردن این مناطق به کاخ‌های دهه‌ها طبقاتی و تجملاتی است.

در ادامه این مراسم، «پازل هزار تکه» نوشته لیلا فلسفی‌راد از قم، «این چشم بادامی‌های عزیز» نوشته معصومه صفایی‌راد از قم، «ابرش» نوشته کامران حمزه‌لو از تهران، «نذر سبز» نوشته حسین زند از قم و «رویای چوبی کافه» نوشته محمدرضا عباسی از قم در رقابت با 75 اثر دیگر به‌عنوان برترین‌های بخش داستان دومین جشنواره هنر و طبیعت مورد تجلیل قرار گرفتند.
هیأت داوران بخش شعر دومین جشنواره هنر و طبیعت نیز نرگس میرفیضی از قم، میثم داوودی از قم، محمدخادم از اصفهان، اعظم‌السادات حسینیان از کاشان و مجتبی شکوهی‌راد از تهران را به‌عنوان نفرات برتر این بخش معرفی کردند.
تقدیر از «سربازها لک‌لک‌ها را دوست دارند» اثر سعید نجاتی از قم، «بچه و مرد» اثر محمدرضا خردمندان از تهران، «ماجرای دست‌ها» اثر جابر نوری از قم، «اسب» رسول احمدی از کردستان، «قطره‌ها» اثر شمس‌الله دایی‌زاده از مرکزی و «رزم زندگی» اثر بهنام نجم‌الدین از سمنان به‌عنوان برترین‌های فیلم کوتاه دومین جشنواره هنر و طبیعت بخش پایانی این مراسم بوده است.
همچنین، باران واژه به‌عنوان نخستین مجله الکترونیکی استان قم در عرصه محیط زیست در این مراسم با حضور جمعی از مسئولان از جمله محمدتقی سجادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم و پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم رونمایی شد.
انتهای پیام/

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :