پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استفاده از اعتبارت ویژه برای فعال‌سازی ظرفیت‌های دریاچه نمک
بازدید : 243 20 اسفند 1396 23:46 شماره :47662
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم عنوان کرد
استفاده از اعتبارت ویژه برای فعال‌سازی ظرفیت‌های دریاچه نمک

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه دریاچه نمک ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری را به خود اختصاص داده است، گفت: اگر بسته مشخصی برای این منطقه درنظر گرفته شود می‌توانیم از اعتبارات ویژه استانی و ملی نیز برای فعال‌سازی ظرفیت‌های دریاچه نمک استفاده کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، محمدرضا طلایی امروز در گردهمایی علمی منابع طبیعی که با محوریت انتقال یافته‌های تحقیقاتی و دستاوردهای پژوهشی در حوزه‌های مرتبط با منابع طبیعی در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تحقیقات کارهای بسیاری را دنبال کرده است، تصریح کرد: جهاد کشاورزی بسیاری از دستاوردهای خود را مدیون فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی پژوهشگران، متخصصان و صاحب‌نظران است.

وی از فعالیت‌های تحقیقاتی به‌عنوان یکی از ضرورت‌های بخش کشاورزی یاد کرد و افزود: مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم روند روبه جلو و مطلوبی را دنبال کرده است و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز ظرفیت‌های بسیاری را در اختیار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه متخصصان اداره‌کل منابع طبیعی استان در حوزه مرتع و جنگل آگاه و صاحب‌نظر هستند، تصریح کرد: تعامل میان این اداره‌کل و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی باید به صورت دوطرفه دنبال شود تا نیروهای این دو مجموعه بتوانند در حوزه مرتع و جنگل از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه استان قم اراضی غیر کشاورزی زیادی دارد، گفت: فقط کمتر از 10 درصد از اراضی استان کشاورزی است به همین علت باید برای 90 درصد دیگر نسخه‌های متناسبی را ارائه دهیم.

طلایی خاطرنشان کرد: استفاده از برخی گیاهان با توجه به شرایط اقلیمی استان قم می‌تواند برای این استان ظرفیت‌های اقتصادی ویژه را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی بودجه محدودی را در اختیار دارند، گفت: اگر بتوانیم به یک بسته تحقیقاتی جامع برسیم که در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی تعاریف موردنظر را برای مرتع ارائه دهد می‌توانیم از ظرفیت سرمایه‌گذاران نیز استفاده کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه دریاچه نمک ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری را به خود اختصاص داده است، گفت: اگر بسته مشخصی برای این منطقه درنظر گرفته شود می‌توانیم از اعتبارات ویژه استانی و ملی نیز برای فعال‌سازی ظرفیت‌های دریاچه نمک استفاده کنیم.
انتهای پیام/

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :