پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حرکت قطار توسعه بر ریل حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست
بازدید : 154 3 دی 1396 10:15 شماره :45553
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم:
حرکت قطار توسعه بر ریل حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست

حرکت قطار توسعه بر ریل حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، سید محمدتقی سجادی مدیرکل منابع طبیعی در دیدار با تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به وظایف و مسئولیت های این دو دستگاه در حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست گفت: قطار توسعه بایستی بر ریل حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست حرکت کند و تصور جاماندگی از توسعه، نباید باعث نادیده گرفتن بایدها و نبایدهای زیست محیطی در استان شود.

مدیرکل منابع طبیعی در ادامه ضمن اشاره به مساحت شش دهم درصدی استان به عنوان محیط زیست بیش از یک میلیون انسان و توسعه ی فعالیت های معدنی با سهم سه درصدی تولیدات معدنی کشور به استان قم، خاطر نشان کرد: در سال های اخیر شاهد توسعه ی افسار گسیخته درخواست­های بهره برداری از معادن به عنوان پیشران توسعه هستیم که این درخواست­ها بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی امری کاملا اشتباه است.

سجادی ادامه داد: مدیران و مسئولین استان بایستی همواره با توجه به ظرفیت­های زیست محیطی امر توسعه را پیگیری نمایند.

تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز در این دیدار به همراهی محیط زیست با منابع طبیعی پرداخت و گفت: در اکثر کشورها منابع طبیعی و محیط زیست یکی هستند، زیرا مباحث و ظرفیت های مشترک زیادی برای هم افزایی و اثربخشی فعالیت ها در این حوزه وجود دارد.

همتی در خاتمه اظهار داشت: مدیریت معادن شن و ماسه از مواردی است که برای مدیریت زیست بوم ها بایستی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :