پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مدير كل صدا و سيماي مركز قم:
بازدید : 633 4 تير 1394 8:48 شماره :36022

مدير كل صدا و سيماي مركز قم:

تعامل دستگاه ها با اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري امري ضروري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم، حجت الاسلام و المسلمين لطفي نياسر مدير كل صدا و سيماي مركز قم در جلسه ي سرپرست و همكاران اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان گفت: تعامل بين دستگاه ها با اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري امري ضروري است.

مدير كل صدا و سيماي مركز قم با اشاره به ورود و مشاركت مردم به فعاليت هاي منابع طبيعي ابراز داشت: به منظور جلوگيري از دست اندازي به منابع طبيعي  و حفظ و حراست از آن بايستي از خود مردم استفاده كرد و با يك برنامه هدفمند تهديدها را به فرصت تبديل نمود.

لطفي نياسر گفت: صدا و سيماي مركز قم در همين راستا آماده همكاري با اين اداره كل مي باشد.

پيش از اين، سيد محمدتقي سجادي سرپرست اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري با اشاره به مساحت حدود 1123000 هكتاري استان عنوان داشت: حدود 900 هزار هكتار از عرصه ي استان را عرصه هاي منابع طبيعي تشكيل مي دهد كه يكي از چالش هاي مهم امروز در اين عرصه بحث ريزگردها و بياباني شدن است.

سرپرست اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري گفت:  عامل اصلي اين گونه تغييرات محيطي، بيشتر از آنكه عوامل محيطي باشد، ناشي از عوامل انساني است.

سيد محمدتقي سجادي افزود: سوئ تدبير در استفاده از منابع مانند شخم و شيار اراضي ملي و رها كردن آن ها، چراي بي موقع و خارج از فصل و توسعه معادن روباز و... از جمله عواملي است كه تخريب منابع طبيعي را به همراه مي آورد.

وي گفت: موثرترين راه به منظور حفظ، حراست، توسعه و بهره برداري بهينه از منابع طبيعي، فرهنگ سازي دراين حوزه است كه لازمه آن استفاده از ظرفيت بالاي صدا و سيما است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :